Sharp LC-60LE657U
66 pages
Loading...
Specifications
LCD Size 80" Class (80" Diagonal) 70" Class (691//, Diagoeal) 60"Class (B01/32"Diagonal)
panel Resolution 2,073,600 pixels (1,920 x 1,080)
T%standard (CCIR) American TV Standard ATSC/NTSC System
VHF/UHF VHF 2-13ch, UHF 14-69ch
OATV 1-136ch (non-scrambbd channel only)
TV Receiving DigitalTerrestrial 2-69ch
Function Channel Broadcast(SVSB)
Digital cable*l 1-135ch (non-scrambbd channel only)
(64/266 CAM)
Audio mult[pbx BTSC System
Audio out 10W × 2 + 15W ONF)
HDMI IN 1 HDMI in with HDCP, ARC
HDMI IN 2 HDMI in with HDCP, Audio in (@3.6 mm stereo jack)
Back panel HDMI IN 3 HDMI in with HDCP
vertical HDMI IN 4 HDMI in with HDCP, MHL
inputs AUDIO OUT Audio out 3.6 mm stereo jack)
USB 1"2 Photo/Music/Video mode, Software update, USB keyboard/mouse, Wallpaper
Picture
COMPONENT IN COMPONENT in
VIDEO IN 1 AV in
Terminab Back panel VIDEO IN 2 AV in
surface
inputs PC IN ANALOG RGB (PC) in (15-pin mini D-sub female connector),
Audio in 3.5 mm stereo jack)
RS=2320 9=pin D=sub male connector
ANT/CABLE 75 _ Unbalance, FType x 1for Analog (VHF/UHF/CATV)and Digital (AIR/SABLE)
AUDIO IN Audio in 3.5 mm stereo jack)
Back panel DIGITALAUDIOOUT Optical Digital audio out × 1 (POM/Dolby Dig[tal/DTS)
horizontal
inputs ETHERNET Network connector
USB 2*2 Photo/Music/Video mode, Software update, USB keyboard/mouse, Wallpaper
Picture
OSD language English/FrenctVSpanish
Power Requirement AO 120 V, 60 Hz
On Mode Power 111 W 97 W 79 W
306 W 227 W 187 W