Vissani 30SSC19PRT - Pre-Installation (continued); PACKAGE CONTENTS; PRODUCT DIMENSIONS
Vissani 30SSC19PRT
40 pages
Loading...
6
Pre-Installation (continued)
PACKAGE CONTENTS
with your new range hood.
Part Description Quantity
A Range hood 1
B Filter 1
C Plastic retainer clip 2
D Lightbulb 1
Part Description Quantity
E Plastic lens cover 2
F Round adapter (located inside the hood) 1
G Recirculating vent cover 1
HARDWARE INCLUDED
NOTE: Parts not shown in actual size.
AA
BB
CC
AA Upper mounting screws (4.5 mm x 13 mm) 4
BB Wall anchor (8 mm x 40 mm) 4
CC Rear mounting screws (5 mm x 45 mm) 4
PRODUCT DIMENSIONS
6
/
16
(16.7 cm)
30 in.
(76.2 cm)
3
in.
8
.25 c
m
10 in. (25.4 cm
recirculating cover
recirculating cover
10 in. (25.4cm)
7 in.
(17.8 cm)
9
/
16
(1.4 cm)
1in. (2.5 cm)
typical both sides
9 in. (22.9 cm)