cecotec VQU10050 - Licences; Specification
cecotec VQU10050
Loading...
English - 37 -
Specification
TV Broadcasting
PAL BG/I/DK
SECAM BG/DK
Receiving Channels


Digital Reception




Number of Preset
Channels
12 200
Channel Indicator 
RF Aerial Input 
Operating Voltage 
Audio

DTS X
Dolby Atmos
Audio Output Power
(WRMS.) (10% THD)
2x10
Power Consumption (W) 135W
Networked Standby
Power Consumption (W)
< 2
TV Dimensions DxLxH
(with foot) (mm)
242 x 1120 x 716
TV Dimensions DxLxH
(without foot) (mm)
32/68 x 1120 x 648
 50"
Operation temperature
and operation humidity

humidity max



Frequency Ranges
Max Output
Power
 < 100 mW
 < 200 mW