Ebyte E32-433T20D
21 pages
Loading...
Chengdu Ebyte Electronic Technology Co,;Ltd E32-433T20DC user manual
Copyright ©2012–2019Chengdu Ebyte Electronic Technology Co.,Ltd. 13
E32-433T20DC
433MHz
0x0000
0x17
2.4kbps
9600
8N1
100mW
7.2 Reading operating parameters
Instruction format
Description
C1+C1+C1
In sleep modeM 0=1M 1=1),
User gives the module instruction (HEX format): C1 C1 C1,
Module returns the present configuration parameters.
For example, C2 00 00 1A 17 44.