Hitachi FDV16VB2 - Accessories; Standard Accessories; Optional Accessories
Hitachi FDV16VB2
44 pages
Loading...
English
15
ACCESSORIES
WARNING: ALWAYS use Only authorized HITACHI replacement parts and
accessories. NEVER use replacement parts or accessories which are
not intended for use with this tool. Contact HITACHI if you are not sure
whether it is safe to use a particular replacement part or accessory
with your tool. The use of any other attachment or accessory can be
dangerous and could cause injury or mechanical damage.
NOTE:
Accessories are subject to change without any obligation on the part of the HITACHI.
STANDARD ACCESSORIES
OPTIONAL ACCESSORIES …………… sold separately
Drill bit for concrete and stone
NOTE:
Specifications are subject to change without any obligation on the part of the HITACHI.
Bit Dia. Overall Code No. Bit Dia. Overall Code No. Bit Dia. Overall Code No.
Length Length Length
1/4" 4"
931851
3/8" 4-3/4"
(6.5mm) (100mm) (10mm) (120mm) (14.3mm) (160mm)
5/16" 4"
(8mm) (100mm) (12mm) (120mm) (16mm) (160mm)
0.37" 4-3/4"
(9.5mm) (120mm) (13mm) (160mm)