Logik LSBSX16E - Specifications; Product Fiche
Logik LSBSX16E
72 pages
Loading...
30
GB
Specications
Rated Voltage 220-240V~, 50 Hz
Rated Current 1.6 A
Rated Power Defrost: 240 W
Overall Dimension (H x W x D) 1786 x 910 x 643 mm
Features and specications are subject to change without prior notice.
Product Fiche
Brand Logik
Model LSBSX16E / LSBSW16E
Household Appliance Category 7
Energy Efficiency Class A+
Energy consumption 411 kWh per year, based on standard test results for 24 hours.
Actual energy consumption will depend on how the appliance is used and where it is located.
Fridge Storage Volume 339 L
Freezer Storage Volume
177 L
Frost-free for the compartment.
Temperature Rise Time
10 hours
Freezing Capacity
11 kg / 24 h
Climate Class
SN, N, ST
This appliance is intended to be used at an ambient
temperature between 10°C and 38°C.