Sharp LC-55LE541U - Chapter 10 Block Diagram; System Block Diagram
Sharp LC-55LE541U
99 pages
Loading...
CONFIDENTIAL – DO NOT COPY
Page 10-1
File No. SG-0000245
Chapter 10 Block Diagram
System Block Diagram
TCN5
(SPDIF_OUT)
(LINEOUT_R/L)
NOR FLASH
32Mbit
US4
(LINEIN_R5/L5)
(RGB1_G+/R+/B+)
(CVBS2+)
NOR FLASH INTERFACE
Audio INPUT
YPbPr Input
PV1
LINE OUT
Tuner LIF+/LIF-
UA1
TUNER
Line Out
TAS5707LPHP
SPDIF OUT
PH4
Mini-LVDS L Port Mini-LVDS R Port
MSD8220LB
U1
USB SIDE HDMI
YPbPr
J1
JI3
IR/POWER INDICATOR
USB
HDMI (Factory)
CVBS
UART
PA3
JA1
PA1
42" GIP
42" GIP
SPEAKER AMP
SPEAKER OUT
TCN4 TCN3
50" GIP
UW1
Wave Audio DSP
NPCA110DA0YX
50" GIP
(HDMI_2_RX)
PH5
TCN6
HDMI
DOWN HDMI
(HDMI_1_RX)
(VIFP/VIFM)
UT3
DOWN HDMI
PH6
HDMI (ARC)
IIS
(USB1_D+/D-)
(HDMI_0_RX)
PU3
IIS
LVDS Port
55" AUO