Sharp LC-55LE541U - Page 87
Sharp LC-55LE541U
99 pages
Loading...
5
D D
C C
B B
A A
Block Diagram
(LINEOUT_R/L)
(SPDIF_OUT)
TCN5
NOR FLASH
US4
32Mbit
NOR FLASH INTERFACE
(RGB1_G+/R+/B+)
(CVBS2+)
(LINEIN_R5/L5)
Audio INPUT
LINE OUT
PV1
YPbPr Input
TUNER
UA1
Tuner LIF+/LIF-
Line Out
SPDIF OUT
TAS5707LPHP
Mini-LVDS R Port Mini-LVDS L Port
PH4
U1
MSD8220LB
USB SIDE HDMI
IR/POWER INDICATOR
JI3
J1
YPbPr
UART
HDMI (Factory)
USB
CVBS
PA1
JA1
PA3
SPEAKER OUT
SPEAKER AMP
42" GIP
42" GIP
TCN3TCN4
50" GIP
UW1
50" GIP
NPCA110DA0YX
Wave Audio DSP
(HDMI_2_RX)
TCN6
PH5
DOWN HDMI
(VIFP/VIFM)
HDMI
(HDMI_1_RX)
UT3
PH6
DOWN HDMI
HDMI (ARC)
(HDMI_0_RX)
(USB1_D+/D-)
IISIIS
PU3
LVDS Port
55" AUO (6.0)
JL2
JL3
55" AUO (3.2)