Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 2;15 (System Power) (LE651 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
63
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 2/15 (System Power) (LE651 Series)
DIMMING
OFL1
OFL1
PWM2
5V7
VCC12V
BU5V
VCC12V
FB9601
A529WJ
TL9601
TL9602
FB9603
A529WJ
J9
LCD_BL_ON
G11
R9607
22
PC1
PIN8
R9613
10
30K
1%
2K
0
BD9328EF
BST
2
VIN
3
SW
4
PGND
5
FB
6
COMP
7
EN
8
SS
GND
C9610
10u
16V
10uH
L9601
C9614
0.1u
10u
16V
22u
6.3V
22u
6.3V
0.1u
25V
0.01u
D+1.5V
D+3.3VD+2.5V
1u
25V
5V7
1u
25V
D+5V
D+8V
25V
BU5V
4.7u
BU3.3V
7.5K
1%
6.3V
10K
56
0
6.3V
6.3V
D+3.3V
16V
A528WJ
6.3V
7.5K
1%
22P
10uH
L9701
25V
20K
1%
3300P
100
P9601
NB224WJ
PD
Dimming
2
BKL_PWM2
3
BKL_PWM1
4
BKL_EN
5
POWER ON
6
GND
7
8
9
10
11
12
13
VSOUND
14
VCC5V Stby
4700P
J10
VSOUND
A528WJ
100
10K
20K
1%
1K
16V
REG_OUT_VDDR
G17
S170B25U
ON
NC
VIN
VOUT
16V
16V
IXD533WJ
BD80GA3WEFJ
VOUT
VO_S
NC
EN
25V
KZA621WJQZ
BD9328EF
BST
SW
PGND
FB
COMP
SS
16V