Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 7;15 (HDMI) (LE652 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
83
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 7/15 (HDMI) (LE652 Series)
CH3_HDMI_CLKN
CH3_HDMI_D0N
CH3_HDMI_CLKP
CH3_HDMI_D1N
CH3_HDMI_D1P
CH3_HDMI_D2N
CH3_HDMI_D0P
CH3_HDMI_D2P
CH4_HDMI_D0N
CH4_HDMI_D2N
CH4_HDMI_CLKN
CH1_HDMI_CLKN
CH1_HDMI_D0N
CH1_HDMI_CLKP
CH1_HDMI_D1N
CH4_HDMI_CLKP
CH1_HDMI_D1P
CH1_HDMI_D2N
CH1_HDMI_D0P
CH1_HDMI_D2P
CH4_HDMI_D2P
CH4_HDMI_D0P
CH4_HDMI_D1P
CH4_HDMI_D1N
CH3_HDMI_CLKN
CH3_HDMI_CLKP
CH3_HDMI_D0N
CH3_HDMI_D0P
CH3_HDMI_D1N
CH3_HDMI_D1P
CH3_HDMI_D2N
CH3_HDMI_D2P
CH1_HDMI_CLKN
CH1_HDMI_CLKP
CH1_HDMI_D0N
CH1_HDMI_D0P
CH1_HDMI_D1N
CH1_HDMI_D1P
CH1_HDMI_D2N
CH1_HDMI_D2P
CH4_HDMI_D2N
CH4_HDMI_D2P
CH4_HDMI_D1N
CH4_HDMI_D1P
CH4_HDMI_D0N
HEAC1
CH4_HDMI_CLKN
CH4_HDMI_CLKP
HDMI0_CLKN
HDMI0_CLKP
HDMI0_D0N
HDMI0_D0P
HDMI0_D1N
HDMI0_D1P
HDMI0_D2N
HDMI0_D2P
HEAC1
CH4_DDC_SDA
CH4_DDC_SCL
CH3_DDC_SCL
CH3_DDC_SDA
CH1_DDC_SCL
CH1_DDC_SDA
CH_HDMI_CEC
CH_HDMI_CEC
HDMI2_SW
HDMI1_SW
ARC_EN
SPDIF_OUT
CH4_HDMI_D0P
CH3_HDMI_5V
CH4_HDMI_5V
CEC
CH1_HDMI_5V
CH2_HDMI_5V
CH3_HDMI_5V
CH4_HDMI_5V
CH2_HDMI_5V
VP_E2P
CH1_HDMI_5V
CH1_DDC_SDA
CH1_DDC_SCL
CH4_DDC_SDA
CH4_DDC_SCL
CH3_DDC_SDA
CH3_DDC_SCL
HDMI0_SCL
HDMI0_SDA
CH2_DDC_SDA
CH2_DDC_SDA
CH2_DDC_SCL
CH2_DDC_SCL
CH2_HDMI_5V
CH2_HDMI_CLKN
CH2_HDMI_D0N
CH2_HDMI_D0P
CH2_HDMI_CLKP
CH2_HDMI_D1N
CH2_HDMI_D1P
CH2_HDMI_D2N
CH2_HDMI_D2P
CH4_CBL_HPD
CH4_HDMI_5V
CH3_HDMI_5V
CH1_HDMI_5V
CH1_CBL_HPD
CH3_CBL_HPD
CH4_CBL_HPD
HDMI_HPD
CH3_CBL_HPD
CH1_CBL_HPD
HDMI_CEC
ZA264WJQZ
1
ZA264WJQZ
BU16028V
SDA3
2
SCL3
3
GND
4
B31
5
A31
6
VCC
7
B32
8
A32
9
GND
10
B33
11
A33
12
VCC
13
B34
14
16
VSADJ
17
Y4
18
Z4
19
20
Y3
21
Z3
22
23
Y2
24
Z2
25
26
Y1
27
Z1
28
29
SCL_SINK
30
SDA_SINK
31
HPD_SINK
32
S1
33
S2
34
NC
35
HPD1
36
SDA1
37
SCL1
38
B11
39
A11
40
41
B12
42
A12
43
44
B13
45
A13
46
47
B14
48
A14
49
NC
50
HPD2
51
SDA2
52
SCL2
53
B21
54
A21
55
56
B22
57
A22
58
59
B23
60
A23
61
62
B24
63
A24
64
HPD3
C1506
0.1u
C1507
1000P
0.1u
1000P
220u
16V
D+3.3V
R1503
47K
R1505
47K
4.64K
1K
75
1u
6.3V
100
75
D1503
EXA741WJQZ
D1502
EXA741WJQZ
10K
10K
FB1501
A529WJ
Q1501
2SC3928AR
220
1%
CH3_HDMI_5V
STM8
CH2_HDMI_5V
STM8
CH1_HDMI_5V