Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 11;15 (COFDM) (LE652 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
87
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 11/15 (COFDM) (LE652 Series)
13-18V
APCTL
AERIAL_SENSE
SDAS
SCLS
LE652E IXD523WJ Si2167
LE752E IXD523WJ Si2167
LE754E IXD541WJ Si2164
1
MP_A
2
MP_B
3
GPIO_0
4
DISEQC_CMD
5
DISEQC_IN
6
DISEQC_OUT
7
VDD_VCORE
8
GND
9
VDD_VIO
10
SCL_HOST
11
SDA_HOST
12
TS_VAL
13
TS_SYNC
14
TS_CLK
15
TS_D0/TS_SERR
16
TS_D1
17
TS_D2
18
TS_D3
19
TS_D4
20
VDD_VCORE
21
GND
22
VDD_IO
23
TS_D5
24
TS_D6
25
TS_D7
26
TS_ERR
27
28
29
MP_C
30
MP_D
31
RESETB
32
XTAL_O
33
XTAL_I
34
SDDR
35
36
VDD_VANA
37
S_ADC_IP
38
S_ADC_IN
39
S_ADC_QP
40
S_ADC_QN
41
TC_ADC_P
42
TC_ADC_N
43
RSSI_ADC
44
CLK_IN
45
SDA_MAST
46
SCL_MAST
47
48
VDD_CORE
IXD518WJ
GPIO1
2
GPIO2
3
AGC2
4
SCL
5
SDA
6
VDD_IO
7
8
VDD_D
9
CVBS
10
VDD_H
11
SIF/AF
12
DLIF_N
13
DLIF_P
14
VDD_L
15
LDO_ADJ
16
XOUT
17
XTAL_I
18
XTAL_O
19
20
VDD_H
21
22
RF_REF
23
RF_IP
24
RF_IN
25
RF_SHLD
26
ADDR
27
RSTB
28
AGC1
C1105
47P
L1101
270nH
NR27J
C1104
1000P
FB1101
A528WJ
91P
L1103
180nH
VPRINR18J
180P
0
180P
560nH
CNR56J
560nH
CNR56J
1000P
X1101
SCA228WJ
R1103
0
FB1102
A528WJ
3V3P1-T2
0.1u
Q1101
MMBT2907A
2.2u
4V
R1106
3.3
220u
6.3V
10uH
D+3.3V
0.1u
4.7K
4.7K
3V3_RVDD_1
3V3_RVDD_1
TL9638
TL9639
SDA2_3V
AH9
SCL2_3V
AG9
3V3_DVDD_1
100
100u
25V
12VLNB
10K
*D1305
RB156L40
0.47u
25V
VCC12V
0.01u
15K
LNB
33uH
100
100u
25V
ASY
0.01u
0.47u
25V
220u
6.3V
10u
16V
180
D+3.3V
D+3.3V
10K
25V
220uH
12VLNB
0.22u
2.2K
IXD310WJ
LNBH23QTR
NC
NC
LX
P-GND
SDA
SCL
ADDR
DSQOUT
DSQIN
EXTM
TTX
BYP
Vcc-L
Vcc
A-GND
VoRX
VOTX
VUP
ISEL
29
DETIN
30
VCTRL
31
32
10u
25V
*D1301
RB156L40
D1F60
2.2K
100K
0.22u
LNB
22uH
TQ
330
1%
150
1%
IXD659WJ
MIC5203-5.0
VIN
ON
VOUT
10V
5V7
1V2_MVDD_1
22u
6.3V
D+1.2V
D+3.3V
D+3.3V 3V3_RVDD_1
3V3_DVDD_1
1V2_MVDD_1
RESET_OUTN
AG23
TNR_CVBS
AJ15
TNR_SIFP
AK2
APCTL
AF9
AERIAL_SENSE
AF8
TS0VAL
AH25
TS0STRT
AG24
TS0CLK
AE24
TS0D0
AJ28
TS0D1
AM28
TS0D2
AK28
TS0D3
AL28
TS0D4
AH27
TS0D5
AK27
TS0D6
AL27
TS0D7
AJ27
SA034WJQZ
BS2S7HZ6B01
AGC
IPOUT
INOUT
QNOUT
QPOUT
3.3V