Sharp LC-70LE657U - Trademarks
Sharp LC-70LE657U
66 pages
Loading...
Specifications
Model: LC-70LE657U/ Model: LC-60LE657U/
Model: LC-80LE657U/
LC-80LE650U/LC-80C6500U
LCD Size 90" Class (901/64"Diagonal) 80" Class (80" Diagonal) 70" Class (69 1/2"Diagonal) 60" Class (601/82"Diagonal)
panel Resolution 2,073,600 pixels (1,920 × 1,080)
T%standard (CCIR) American TV Standard ATSC/NTSC System
VHF/UHF VHF 2-13ch, UHF 14-69ch
CATV 1-136ch (non-scrambled channel only)
TV Receiving DigitalTerrestrial 2-69ch
Function Channel Broadcast(8VSB)
Digital cabb*l 1-135ch (non-scrambled channel only)
(64/256 QAM)
Audio muRipbx BTSC System
Audio out lOW × 2
HDMI IN 1 HDMI in with HDCP, ARC
HDMI IN 2 HDMI in with HDCP, Audio in 3.5 mm stereo jack)
Back panel HDMI IN 3 HDMI in with HDCP
vertical
inputs HDMI IN 4 HDMI in with HDCP, MHL
AUDIO OUT Audio out (@ 3.5 mm stereo jack)
USB 1"2 Photo/Music/Video mode, Software update, USB keyboard/mouse, Wallpaper Picture
COMPONENT IN COMPONENT in
VIDEO IN 1 AV in
Terminals Back panel VIDEO IN 2 AV in
surface
inputs PC IN ANALOG RGB (PC) in (15=pin mini D=sub female connector),
Audio in 3.5 mm stereo jack)
RS=2320 9=pin D=sub male connector
ANT/CABLE 75 _,2Unbalance,F Type x 1 for Analog (VHF/UHF/CATV)and Digital (AIR/CABLE)
Back panel AUDIO IN Audio in 3.5 mm stereo jack)
horizontal BIGITALAUDIOOUT Optical Digital audio out × 1 (POM/Dolby Digital/DTS)
inputs ETHERNET Network connector
USB 2*2 Photo/Music/Video mode, Software update, USB keyboard/mouse, Wallpaper Picture
OSD language English/French/Spanish
Power Requirement AC 120 V, 60 Hz
On Mode Power 138 W 111 W 98 W 86 W
381 W 306W 228W 188W