Sony STR-DA3600ES - Page 158
Sony STR-DA3600ES
162 pages
Loading...
158
GB
General
Power requirements 120 V AC, 60 Hz
(in USA and Canada)
230 V AC, 50/60 Hz
(in Europe and general
area)
Power output (DIGITAL MEDIA PORT)
DC OUT: 5 V, 700 mA
Power consumption
Power consumption (during standby mode)
0.5 W (When “Control for
HDMI,” “Network
Standby,” and “RS232C
Control” are set to “OFF,
and the power for zone 2/
zone 3 is turned off.)
Dimensions 430 × 160 × 390 mm
(16
/
8
× 6
1
/
4
× 15
3
8
inches)
(width/height/depth)
including projecting parts
and controls
Mass (Approx.) 12.8 kg (28 lb 4 oz) (USA/
Canadian model)
13.0 kg (European model)
Supplied accessories
Operating Instructions (this manual)
Quick Setup Guide (1)
GUI Menu List (1)
Software License Information (1)
Optimizer microphone ECM-AC2 (1)
FM wire antenna (aerial) (1)
AM loop antenna (aerial) (1)
AC power cord (mains lead) (1)
Multifunction remote commander (1)
Simple remote commander (1)
R6 (size-AA) batteries (4)
IR Blaster (1)
Speaker cord connection tool (1)
Setup Manager CD-ROM (1)
VAIO Media plus CD-ROM (1)
Design and specifications are subject to
change without notice.
Area
USA and Canada 350 W
Europe 360 W
Standby power consumption 0.5 W.