Do you have a question about the SunSynk SUN-25K-SG01HP3-EU-BM2 and is the answer not in the manual?
| Model | SUN-25K-SG01HP3-EU-BM2 |
|---|---|
| Rated Power | 25kW |
| Max. DC Input Voltage | 1000V |
| Nominal AC Output Power | 25kW |
| Max. AC Output Power | 27.5kW |
| THDi | <3% |
| Protection Class | IP65 |
| DC Switch | Yes |
| Input Voltage Range | 200V-1000V |
| MPPT Voltage Range | 200V-850V |
| Nominal AC Grid Frequency | 50/60 Hz |
| Operating Temperature Range | -25~60°C |