Daikin FTX50HVEC - Page 386
Daikin FTX50HVEC
410 pages
Loading...
Si18-201 Wiring Diagrams
Appendix 373
RMK140JZVMA
N
ACP
HPS
PM
LED2~
PCB1~
ACN
M1C
C900~
C1R
L
H1P~
L900~
CT900~
FG1~
F1U
OIS15
H102~
M1F
M2F
L1R
L2R
BP
POWER
BP
2
FIELD
H4P
FG3
2
~50Hz
3
PCB4
C927
1
LED4
L904
H105
CT902
SUPPLY
TO
220V-240V
WIRING
POWER
COMPRESSOR
NEUTRAL
CONNECTOR
FAN
WIRE
7
CURRENT
FUSE
PROTECTIVE
CONNECTOR
REACTOR
PRINTED
SOLID
CAPACITOR
CAPACITOR
HIGH
LIVE
PILOT
COIL
UNIT
SEGMENT
MOTOR
PRESSURE
HARNESS
S TATE
LAMP
MODULE
TRANSFORMER
CIRCUIT
MOTOR
X2M
X3M
X4M
EARTH
X1M
RELAY
N
L
1
SW
BOARD
RED
RED RED
BLK BLK
GRN
GRN
SW6
SW5
SW3
SW4
SW7
SP
SW1~
V900~
R1T~
RY3X
RY84
Z1C~
TB2~
Y1E~
X1M~
SA900
TA 5
TA 6
S101~
R250
R251
YLW
YLW
SW2
R5T
Z6C
Y3E
X4M
TB8
S952
V901
Z1C
WHT
BRN
BLK
RED
BLK
LOW
PUMP
TEST
SET
ADDRESS
VARISTOR
RESISTOR
THERMISTOR
SURGE
MAGNETIC
FERRITE
OPERATION
ELECTRONIC
TERMINAL
UP
SW
PRESSURE
PCB2
DOWN
OPERATION
S952
S906
ACN
ABSORBER
ACP
FG2
FG3
HPS
FG1
CORE
SELLECT
S131
RELAY
V900
STRIP
3
DOWN
MODE
EXPANSION
SENSOR
SELLECT
CT900
S105
V901
SA900
SP
C923
C925
VALVE
C926
C924
4
S111
C900
L900
S908
S132
WHT
L903
L904
S907
Z2C
Y3E
EV
S110
S107
M
C905
C902
P
C916
C915
C927
C904
C903
Y2E
EV
S109
S904
S104
M
Z4C
L902
L901
PCB3
C906
6
S514
7
Z3C
CT902
CT901
GRY
GRY
Y1E
S108
S903
S103
G
S504
LOWER
BLU
BLU
M1F
ORG
ORG
6
S951
4
PNK
PNK
DISCHARGE
Z5C
SIDE
5
R5T
S516
SUCTION
t˚
R4T
PCB1
0IS15
F1U
3.15A