Huawei MTS9300A - A.2 Electrical Specifications
Huawei MTS9300A
77 pages
Loading...
A.2 Electrical Specications
Table A-2 Electrical specications
Item Specications
AC input AC input system and
input voltage
220/380 V AC three-phase four-
wire, compatible with 220 V AC
single-phase
Input frequency Frequency range: 45–66 Hz;
nominal frequency: 50 Hz/60 Hz
Power factor ≥ 0.99 (load ≥ 50%)
Total harmonic
distortion (THD)
≤ 5% (Vin = 208 V AC, 220 V AC,
230 V AC; 50%–100% load)
DC output Output voltage range 48 V mode: The default value is
–53.5 V DC, and the value range
is –42 V DC to –58 V DC.
57 V mode: The default value is
–57 V DC, and the value range is
–48 V DC to –57 V DC.
Output power Output power = Output power of a
single rectier x Number of
rectiers
Regulated voltage
precision
≤ ±1%
Peak-to-peak noise
voltage
≤ 200 mV (0–20 MHz)
Phone noise weighting
voltage
≤ 2 mV (met at rated output
voltage points of 53.5 V and 57 V)
Unbalance of load
sharing
≤ ±5% (50%–100% load)
AC input
protection
AC input overvoltage
protection threshold
≥ 300 V AC
AC input overvoltage
recovery threshold
290–300 V AC
AC input undervoltage
protection threshold
≤ 80 V AC
AC input undervoltage
recovery threshold
80–90 V AC