Logik L24FED13
68 pages
Loading...
GB
Maintenance, Hints and Tips, Specication
Specications
Model L22FED13(B) L24FED13
Panel System 22 inch LED Backlit LCD Panel 24 inch LED Backlit LCD Panel
Display Resolution
1920 pixels (horizontal) x
1080 pixels (vertical)
1920 pixels (horizontal) x
1080 pixels (vertical)
Television System PAL I / BG / DK SECAM L / BG / DK PAL I / BG / DK SECAM L / BG / DK
Brightness 200 cd/m
2
200 cd/m
2
Contrast Ratio 1000:1 700:1
Power Source 100-240V~50/60Hz 100-240V~50/60Hz
Energy Efficiency Class B A
Screen Size (measured diagonally) Approx. 55 cm (22 inch) Approx. 61 cm (24 inch)
Power Consumption (In HOME /
STANDBY mode)
25 W 25.3 W
Average Annual Energy Consumption 36 kWh 36.9 kWh
Standby Power Consumption 0.3 W 0.3 W
Operating Temperature 0°C – 40°C 0°C – 40°C
Operating Humidity 10% – 80% 10% – 80%
Mercury Content (mg) 54 mg 58 mg
Presence of Lead
Reference Period 2010/1062 – 2014 2010/1062 – 2014
Speaker Power 3 W + 3 W 3 W + 3 W
Dimension( W x D x H) with base 512 x 170 x 360 mm 568 x 170 x 391 mm
Weight (Net) 3.4 kg 4.2 kg
Inputs / Output
SCART 1 1
HDMI 2 2
PC IN 1 1
PC AUDIO 1 1
YPbPr 1 1
Common Interface 1 1
AV 1 1
SPDIF OUT 1 1
USB 1 1
AUDIO IN (RCA) 1 (L + R) 1 (L + R)
Aerial 1 1
Headphone (3.5mm) 1 1