Sharp LC-50LE650V
148 pages
Loading...
48
LC-39/50LE650
LC-39/50LE651
LC-39/50LE652
MAJOR ICs INFORMATION
MAJOR ICs INFORMATION
1. General ICs Information
DUNTKF135WE (Main Unit)
IC 1505: HDMI Switch 3 inputs to 1 output.
Part number: BU16028KV (ROHM)
Sharp code: VHIBU16028K-1Q
http://www.rohm.com/products/databook/video/pdf/bu16006kv-e.pdf
Features:
Supports 2.25 Gbps Signaling Rate for 480i/p, 720p, and 1080i/p
Resolution to 12-Bit Color Depth.
Compatible with HDMI 1.3a.
5V Tolerance to all DDC and HPD_SINK Inputs.
Integrated Switchable 50ΩΩReceiver Termination.
Integrated DDC buffer.
Integrated Equalizer circuit to adapt long cable.
IC 2701: Audio Power Amplifier.
Part number: STA333BW13TR (ST MICRO)
Sharp code: VHISTA333BW-1L.
http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/CD00166760.pdf
Features:
Wide-range supply voltage, 4.5 V to 21.5 V.
Three power output configurations:
o 2 channels of ternary PWM (2 x 20 W into 8 Ω at 18 V) + PWM output.
o 2 channels of ternary PWM (2 x 20 W into 8 Ω at 18 V) + ternary stereo line-out.
o 2.1 channels of binary PWM (left, right, LFE) (2 x 9 W into 4 Ω +1 x 20 W into 8 at 18 V).