Sharp LC-60LE635E
74 pages
Loading...
LC-60LE635E/636E/638E (1st Edition)
i
LC60LE635E
Service Manual
OUTLINE AND DIFFERENCES FROM BASE MODEL
OUTLINE
DIFFERENCES FROM BASE MODEL
Ref
No.
Description LC-60LE830E
(S81T252LE830E)
LC-60LE635E
(S91T960LE635E)
LC-60LE638E
(S91T960LE635E)
LC-60LE636E
Inter-
chang
eabil-
ity
Note
PRINTED WIRING BOARD ASSEMBLIES
N R/C OPC Unit DUNTKF494FM02 ←←←-
No
Changed
N TOUCH SENSOR Unit
RUNTKA869WJQ
Z
----Delete
N 3D IR TRANSMITTER Unit
RUNTKA819WJQ
Z
----Delete
LCD Panel Module
N 60" LCD Panel Module Unit
R1LK600D3GW4B
H
R1LK600D3GW7C
H
R1LK600D3GW7C
D Chanded
MAIN Unit
C11
01
Capacitor 8200p 25V
Ceramic
VCKYCZ1EB822K
Y
←← --
(636E
Only)
C11
02
Capacitor 0.010 25V
Ceramic
VCKYCZ1EB103K
Y
←← --
(636E
Only)
04
Capacitor
RC-
KZA621WJQZY
06
Capacitor 33p 50V Ceramic
VCCCCZ1HH330J
07
Capacitor 68 25V Electro-
lytic
VCEASH1EN686M
08
Capacitor 33p 50V Ceramic
VCCCCZ1HH330J
De
lete
11
Capacitor 68 25V Electro-