Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 4;15 (DDR3 BLOCK II) (LE651 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
65
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 4/15 (DDR3 BLOCK II) (LE651 Series)
A13
A7
A9
RESET_DDR3
A5
A2
A3
A0
BA0
BA2
WEN
ODT
CASN
RASN
DQ4
DQ6
S0_LDQSN
DQ2
S0_LDQS
DQ0
S0_UDM
DQ11
DQ9
DQ13
DQ15 DQ12
DQ14
S0_UDQSN
DQ10
S0_UDQS
DQ8
S0_LDM
DQ3
DQ1
DQ5
DQ7
A10
BA1
A12
A4
A1
A6
A11
A8
CKN
CK
CKE
S1_UDQSN
A0
A4
A10
BA1
WEN
A13
DQ24
A2
CKN
DQ21
S1_LDQS
A11
DQ29
DQ30
DQ22
ODT
CASN
DQ17
A7
CK
A6
DQ31
A12
DQ26
A8
A5
S1_UDQS
BA2
BA0
DQ28
S1_UDM
DQ19
S1_LDQSN
DQ18
CKE
DQ16
RESET_DDR3
S1_LDM
DQ27
DQ23DQ20
DQ25
A9
A3
RASN
A1
VREF1
CSN
CSN
A14
A14
C3521
0.1u
VCC1_5
C3523
0.1u
001
IXD538WJ
MT41J128M16JT
B1
C1
D1
E1
F1
G1
H1
J1
K1
L1
M1
N1
P1
R1
T1
T2
T3 T7
T8
T9
R9
P9
N9
M9
L9
K9
J9
H9
G9
F9
E9
D9
C9
B9
A9A8A7A3A2
B2
C2
D2
E2
F2
G2
H2
J2
K2
L2
M2
N2
P2
R2 R3
R7
R8
P8
N8
M8
L8
K8
J8
H8
G8
F8
E8
D8
C8
B8B7B3
C3
D3
E3
F3
G3
H3
J3
K3
L3
M3
N3
P3
P7
N7
M7
L7
K7
J7
H7
G7
F7
E7
D7
C7
R3529
220 1%
VREF1
VCC1_5
R3528
240
1%
1K
1%
IXD538WJ
MT41J128M16JT
B1
C1
D1
E1
F1
G1
H1
J1
K1
L1
M1
N1
P1
R1
T1
T2
T3 T7
T8
T9
R9
P9
N9
M9
L9
K9
J9
H9
G9
F9
E9
D9
C9
B9
A9A8A7A3A2
B2
C2
D2
E2
F2
G2
H2
J2
K2
L2
M2
N2
P2
R2 R3
R7
R8
P8
N8
M8
L8
K8
J8
H8
G8
F8
E8
D8
C8
B8B7B3
C3
D3
E3
F3
G3
H3
J3
K3
L3
M3
N3
P3
P7
N7
M7
L7
K7
J7
H7
G7
F7
E7
D7
C7
240
1%
1K
1%
220
1%
FB3502
A528WJ
10u
6.3V
10u
6.3V
220u
6.3V
D+1.5V VCC1_5
6.3V