Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 5;15 (SCART) (LE651 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
66
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 5/15 (SCART) (LE651 Series)
UART3_TXD
UART3_RXD
TV_IN
ZA161WJ
1
*SG564
VXA187WJQZ
*R595
75
*R604
75
*C600
47P
*R608
10K
*R609
2K
*SG563
VXA187WJQZ
*C593
330P
*R596
1K
*C595
560P
*R605
47K
*C607
330P
*R611
47K
*R610
1K
*C608
560P
*SG565
*SG556
*R584
*C585
10P
*C586
10P
*R585
*R586
*C587
*SG555
*SG554
*R591
*C588
*R590
*C589
*C594
*C597
*R606
*R599
*R592
*C590
*C591
*R593
*C592
*R594
LA037WJQZ
Y
8
B-Y
9
R-Y
10
R
11
L
12
CVBS
UART3_RXD
G12
UART3_TXD
J12
*D556
EXA741WJQZ
JA024WJ
*R551
220
1%
*R552
220
1%
*C559
47P
*C560
*SG553
*SG552
*SG551
*R578
22
*R579
22
*R580
*C574
0.1u
*C575
0.1u
*C576
TV_RIN
AM5
TV_GIN
AL5
TV_BIN
AP3
A_CVBS_OUT
AJ8
*R597
*C596
68P
*C598
TV_IN
AK6
*R607
10
TV_FB
AN6
TV_FS1
PIN 14
*C609
1u
*C610
1u
LINE_IN1L
AA4
LINE_IN1R
AB6
*C581
470P
*C582
470P
R574
10K
R573
330
C573
10u
16V
R572
330
R575
D+3.3V
C572
10u
16V
LINE_1L
AJ3
LINE_1R
AH6
*SG559
*R589
*R600
*R601
*R602
*R603
*C601
*C604
*C603
*SG560
*SG561
*SG562
*SG558
*SG557
*C599
68P
CVBS1_RCA
AK13
VIN_G1
AM11
VIN_B1
AK11
VIN_R1
AK10
LINE_IN4_L
AD6
LINE_IN4_R
AD2
*C605
*C606
*C611
TV_FS1
PIN AE7
R613
C615
16V