Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 11;15 (COFDM) (LE651 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
72
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 11/15 (COFDM) (LE651 Series)
APCTL
AERIAL_SENSE
SDAS
SCLS
IXD523WJ Si2167
1
MP_A
2
MP_B
3
GPIO_0
4
DISEQC_CMD
5
DISEQC_IN
6
DISEQC_OUT
7
VDD_VCORE
8
GND
9
VDD_VIO
10
SCL_HOST
11
SDA_HOST
12
TS_VAL
13
TS_SYNC
14
TS_CLK
15
TS_D0/TS_SERR
16
TS_D1
17
TS_D2
18
TS_D3
19
TS_D4
20
VDD_VCORE
21
GND
22
VDD_IO
23
TS_D5
24
TS_D6
25
TS_D7
26
TS_ERR
27
28
29
MP_C
30
MP_D
31
RESETB
32
XTAL_O
33
XTAL_I
34
SDDR
35
36
VDD_VANA
37
S_ADC_IP
38
S_ADC_IN
39
S_ADC_QP
40
S_ADC_QN
41
TC_ADC_P
42
TC_ADC_N
43
RSSI_ADC
44
CLK_IN
45
SDA_MAST
46
SCL_MAST
47
48 VDD_CORE
IXD518WJ
GPIO1
2
GPIO2
3
AGC2
4
SCL
5
SDA
6
VDD_IO
7
8
VDD_D
9
CVBS
10
VDD_H
11
SIF/AF
12
DLIF_N
13
DLIF_P
14
VDD_L
15
LDO_ADJ
16
XOUT
17
XTAL_I
18
XTAL_O
19
20
VDD_H
21
22
RF_REF
23
RF_IP
24
RF_IN
25
RF_SHLD
26
ADDR
27
RSTB
28
AGC1
C1105
47P
L1101
270nH
NR27J
C1104
1000P
FB1101
A528WJ
91P
L1103
180nH
VPRINR18J
180P
0
180P
560nH
CNR56J
560nH
CNR56J
1000P
X1101
SCA228WJ
R1103
0
FB1102
A528WJ
3V3P1-T2
0.1u
Q1101
MMBT2907A
2.2u
4V
R1106
3.3
220u
6.3V
10uH
D+3.3V
0.1u
4.7K
4.7K
3V3_RVDD_1
3V3_RVDD_1
TL9638
TL9639
SDA2_3V
AH9
SCL2_3V
AG9
3V3_DVDD_1
330
1%
150
1%
IXD659WJ
MIC5203-5.0
VIN
ON
NC
VOUT
10u
10V
5V7
1V2_MVDD_1
22u
6.3V
D+1.2V
D+3.3V
D+3.3V 3V3_RVDD_1