Sharp LC-60LE651 MK2 - Main Unit Diagram 12;15 (USB) (LE651 Series)
Sharp LC-60LE651 MK2
124 pages
Loading...
73
LC-60LE651 MK2
LC-60LE652 MK2
1
I
H
G
F
E
D
C
B
A
60” Main Unit Diagram 12/15 (USB) (LE651 Series)
USB3_DN
USB3_DP
USB2_DN
USB2_DP
USB1_DN
USB1_DP
USB1_OC_N
RESET_OUTN
USB1_PEN_N
R9556
10K
3.3HUB
+5V_USB1
C9557
0.1u
3.3HUB
R9555
10K
C9551
10u
10V
AAT4614IGU-2-T1
1
OUT
2
GND
3
/FLT
4
ON
5
SET
6
IN
4.7K
D9551
RF201
120
TWF
5V7
+5V_USB2
ZA205WJQZ
1234
S170B50U
ON
2
GND
3
NC
4
VIN
5
VOUT
10u
16V
ZA276WJQZ
VHI2514BA
USB2514BA
USBDM1_DN
USBDP1_DN
USBDM2_DN
USBDP2_DN
VDD
6
USBDM3_DN
7
USBDP3_DN
8
USBDM4_DN
9
USBDP4_DN
10
VDD
11
TEST
12
PRTPWR1
13
OCS_N1
14
CRFILT
15
16
PRTPWR2
17
OCS_N2
18
PRTPWR3
19
OCS_N3
20
PRTPWR4
21
OCS_N4
22
NON_REM1
23
24
FG_SEL0
25
FG_SEL1
26
RESET_N
27
VBUS_DET
28
NON_REM0
29
30
USBDM_UP
31
USBDP_UP
32
XTALOUT
33
XTALIN
34
PLLFILT
35
RBIAS
36
L9551
VA9552
VXA074WJ
VA9551
VXA074WJ
0.1u
+5V_USB1
L9552
+5V_USB1
X9551
SCA224WJ
12P
12P
1M
12K
Close to BGA
0
1u
1u
6.3V
100K
FB9554
A528WJ
+5V_USB2 5V7
100K
FB9552
A528WJ
A529WJ
220u
6.3V
AAPE
D+3.3V
RESET_OUTN
AG23
USB_A_DM
AL26
USB_A_DP
AK26
120u
10V
TL9551
TL9552
10V
10V
1000P
1000P
D+3.3VD+3.3V