Snap-On TECHANGLE ATECH2FR100B - Stored Data Management; Viewing Stored Torque and Angle Data
Snap-On TECHANGLE ATECH2FR100B
109 pages
Loading...
7
340 Nm wrench:
Maximum Target Torque =
offset * 0.64 + 340
400 Nm wrench:
Maximum Target Torque =
offset * 0.63 + 400
Offset Max Target Offset Max Target
1"
3
24 Nm
25 mm
384 Nm
2"
308 Nm
50 mm
369 Nm
3"
292 Nm
75 mm
353 Nm
4"
276 Nm
100 mm
337 Nm