AOC LE32A0321
28 pages
Loading...
12
English
Set-Up
Inserting Batteries into the Remote control
Attaching the Base
IMPORTANT: The Base of the AOC LCD TV must be assembled prior to usage.
2. Take out the stand cover and base. Insert the stand cover into the base as shown in Figure 1.
3. Fix the base assembly lightly on the TV set as shown in Figure 2.
5. Please refer to the “Important Usage instructions” in the above.
Wall-Mounting
from the TV. Follow the simple steps below to remove the Table-Top Stand:
1. Disconnect all the cables from the TV.
over the edge.
3. Remove the screws as shown in the illustration for your model and pull the Table-Top Stand out.
4. Do not remove any other screws from the TV.
5. Do not remove the Table-Top Stand for any reason other than to Wall-Mount the TV.
screws away from small children.
the Wall-Mounting of your TV should be performed by AOC dealer or licensed contractor.
Note: 100 mm x 100 mm (32”) and 100 mm x 100 mm (39”) wall mount bracket & M4 screws (Screws length: 12mm and pitch: 0.7mm) are not