Daikin FTX50HVEC - Page 46
Daikin FTX50HVEC
410 pages
Loading...
Si18-201 Specifications
Specifications 33
"
Duct Connected Type (SkyAir)
Refer to Engineering Data Book.
"
6.0kW Class · 7.7kW Class
50Hz 220-230-240V
Model
Cooling Heating Cooling Heating
Rating Capacity 6.0 7.0 7.7 7.9
Front Panel Color
Air Flow
Rates
m³/min
H 20.0
L
cfm
H 706
L
Fan
Type Sirocco Fan
Motor Output W 125
Speed Steps 2 Step and Auto
Air Filter
Running Current
(Rated) A 0.9
Power Consumption
(Rated) W 170
Power Factor
% 85.9
Temperature Control Microcomputer Control
Dimensions (H×W×D) mm 295×1,100×680
Package Dimensions mm 349×1,311×864
Weight kg 42
Gross Weight kg 54
Operation Sound dBA
H39
Heat Insulation Both Liquid and Gas Pipes
Piping
Connection
Liquid mm
φ
6.4
φ
9.5
Gas mm
15.9
Drain mm 3/4B
60Hz 220-230V