Panasonic CS-E15DKRW - Product Specifications; 4.1. Wall Type
Panasonic CS-E15DKRW
200 pages
Loading...
4 Product Specifications
4.1. Wall Type
Model Unit CS-ME7DKRG CS-E9DKRW CS-E12DKRW CS-E15DKRW CS-E18DKRW
Item Wall Type
Power Source Outdoor power Single 230V 50Hz
Air Volume Cooling m
3
/min
(cfm)
High: 9.6
(340)
High: 10.7
(380)
High: 11.0
(390)
High: 13.9
(490)
Heating m
3
/min
(cfm)
High: 10.0
(350)
High: 11.2
(400)
High: 11.8
(420)
High: 15.2
(540)
Noise Level Cooling
(Power)
dB(A)
(dB)
High: 40 (53)
Low: 29
High: 44 (57)
Low: 32
Low: 32
Low: 33
Heating
(Power)
dB(A)
(dB)
Low: 29
Low: 33
Low: 35
Moisture Removal L/h
(Pint/h)
1.3
Refrigeration
Piping
Connection Liquid mm
(inch)
6.35 (1/4”)
Gas mm
(inch)
9.52 (3/8”) 12.7 (1/2”)
Type of Indoor / Outdoor connecting cable mm 4 × 1.5 mm