Panasonic CS-E15DKRW - 4.2. Duct Type
Panasonic CS-E15DKRW
200 pages
Loading...
4.2. Duct Type
Item Duct Type
Power Source Outdoor power Single 230V 50Hz
Air Volume Cooling m
3
/min
(cfm)
High: 7.0
(250)
High: 7.8
(280)
High: 10.3
(360)
Heating m
3
/min
(cfm)
High: 8.9
(310)
High: 12.6
(440)
Noise Level Cooling
(Power)
dB(A)
(dB)
High: 31 (47)
Low: 27
High: 33 (49)
Low: 27
Low: 30
Heating
(Power)
dB(A)
(dB)
Low: 28
Low: 32
Moisture Removal L/h
(Pint/h)
1.6
Refrigeration
Piping
Connection Liquid mm (inch) 6.35 (1/4”)
Gas mm (inch) 9.52 (3/8”) 12.7 (1/2”)
Type of Indoor / Outdoor connecting cable mm 4 × 1.5 mm