Panasonic CS-E15DKRW - 4.4. Mini-Cassette Type
Panasonic CS-E15DKRW
200 pages
Loading...
4.4. Mini-Cassette Type
Item Mini-Cassette Type
Power Source Outdoor power Single 230V / 240V, 50Hz
Air Volume Cooling m
3
/min
(cfm)
High: 10.5
(370)
High: 11.0
(390)
Heating m
3
/min
(cfm)
High: 10.8
(380)
High: 11.5
(405)
Noise Level Cooling
(Power)
dB(A)
(dB)
High: 34 (47)
Low: 26
High: 36 (49)
Low: 28
Heating
(Power)
dB(A)
(dB)
Low: 28
Low: 29
Moisture Removal L/h
(Pint/h)
2.3
Refrigeration
Piping
Connection Liquid mm (inch) 6.35 (1/4”)
Gas mm (inch) 12.7 (1/2”)
Type of Indoor / Outdoor connecting cable mm 4 × 1.5 mm