Panasonic CS-E15DKRW - 4.3. Ceiling Floor Type
Panasonic CS-E15DKRW
200 pages
Loading...
4.3. Ceiling Floor Type
Item Ceiling Floor Type
Power Source Outdoor power Single 230V 50Hz
Air Volume Cooling m
3
/min
(cfm)
High: 9.3
(330)
High: 11.7
(410)
High: 12.1
(430)
Heating m
3
/min
(cfm)
High: 9.3
(330)
High: 12.0
(420)
High: 12.5
(440)
Noise Level Cooling
(Power)
dB(A)
(dB)
High: 39 (52)
Low: 31
High: 45 (58)
Low: 37
Low: 39
Heating
(Power)
dB(A)
(dB)
Low: 31
Low: 33
Low: 35
Moisture Removal L/h
(Pint/h)
1.6
Refrigeration
Piping
Connection Liquid mm (inch) 6.35 (1/4”)
Gas mm (inch) 9.52 (3/8”) 12.7 (1/2”)
Type of Indoor / Outdoor connecting cable mm 4 × 1.5 mm