Sharp CD-CH1000 - Page 28
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
CD-CH1000
– 28 –
Figure 28 BLOCK DIAGRAM (3/6)
1
g
h
i
TO CD PWB
O
Q
PXY
U
V
W
T
R
Sd
f
c
b
a
TO POWER
PWB
+B
IC905
CNP806
3
VO
L
X902
32.768kHz
Q909
Q908
Q907
Q906
Q905
IC905
KIA7042AP
RESET
Q901
X901
8MHz
CNP970
FFC970
IC901
IX0353AW
SYSTEM
MICROCOMPUTER
CNP901
33
FH_A-SW_A
FH_T-SW_C
FH_T-SW_B
FH_T-SW_A
FH_A-SW_B
FH_A-SW_C
FH_A-SW_D
FH_A-SW_E
FH_C-SW_A
FH_C-SW_B
21
CD_BUS3
CD_BUCK
CD_CCE
CD_RES
CD_BUS2
CD-RW
CD_BUS1
T-MO_REV
CD_BUS0
T-MO_FOR
CD_L
PU-IN
A_GND
C-MO_REV
CD_R
C-MO_FOR
CD_GND
CD_GND
CD_+B
CD_+B
M
SOLENOID
1
F_REC
CST_SW
NC
NC
–COM
+MTR
+5V SENSOR
SENSOR OUT
+SOL
M_+B
M_GND
A_+10V
A_GND
L CH
R CH
A_+10V
M_GND
M_+B
A_-B
AUX_SEL
L_CH
R_CH
A_GND2
C2B_CL
C2B_DO
C2B_CE
C2B_DI
S-MUTE
VSM
TO AUDIO SECTION
TO AUDIO SECTION
D_GND
A_+B
PB_MUTE
CD_MUTE
CD-R_SEL
CD_R
CD_L
SIDE-A
CST-SW
LEVEL_L
LEVEL_R
7
CD
C
83 FH T-SW C
82 FH T-SW B
81 FH T-SW A
LCD E
F
H
CD MUTE
FH
AVref1
AVSS
Vref 0
AVDD A
RESET
XT1
XT2
VSS
X1
X2
VDD
TIMER LCD
30 LCD R/W
29 LCD RS
28 POWER RLY
27 N.C.
26 LCD DB7
CD
P
TEST/Vpp
LCK2
LCK1
VDD
DEST_OUT2
FH
FH A-SW E
FH A-SW D
FH A-SW C
D
D
JOG-B
KEY 4
KEY 3
KEY 2
KEY 1
KEY 0
BACK LED CONT
LCD DB6
LCD DB5
3 REC BIAS
2 REC
1 PB MUTE
LCD DB4
DATA
JOG-A
CAM SW
B-FP SW
A-FP SW
DEST_OUT1
REMOCON
VSM
PROTECT
C FUTA OP
SPAN
C FUTA CL
SYS MUTE
REC
DEST_IN
CE
LCD-RW
LCD-E
TUNER DI
TUNER DO
TUNER CL
CLK
RUN PULSE
T-SOL
T-MOTOR
CAM-SW
RUN_PUL
MOTOR
SOL
PLAY SW
TAPE
MOTOR
49 SP RLY
50 POWER KEY
GND
PLAY
SWITCH
CASSETTE
SWITCH
SOLENOID DRIVER
RUN PULSE
MOTOR DRIVER
SYS STOP
+5V