Sharp CD-CH1000 - Schematic Diagram
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
CD-CH1000
– 32 –
Figure 32 SCHEMATIC DIAGRAM (1/11)
A
B
C
D
E
F
G
H
1
• NOTES ON SCHEMATIC DIAGRAM can be found on page 25.
MAIN PWB-A(1/3)
FM
AM
AM IF
AM IF
FM IF
FM OSC.
SWITCHING
AM TRACKING fL
AM BAND
COVERAGE fL
FMRF
TP301
C319
0.1
C370
1/50
R327
33
C317
0.001
C316
0.1
R354
3.9K
R389
3.9K
L352
100µH
R391
390
R393
1K
R377
47K
C395
0.022
C396
X351
456kHz
R359
1.8K
C367
1/50
C364
C363
C365
L353
1mH
C362
C350
C361
C342
IC303
LA1832S
FM IF DET./FM MPX./AM IF
R351
5.6K
C352
C351
R355
3.3K
C356
C357
C355
22P
(CH)
C399
R353
270
C354
C353
C366
R356
1K
C368
CF351
FM IF
T351
C358
R352
C343
33P
(CH)
C374
R358
8.2K
R363
1.2K
C373
R357
470K
Q351
KRC104M
R364
1.2K
C372
C371
R362
18K
R361
R370
CF352
CF302
10.7MHz