Sharp CD-CH1000 - Page 30
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
CD-CH1000
– 30 –
Figure 30 BLOCK DIAGRAM (5/6)
TO MAIN PWB
A
B
C
D
+B
1
AC POWER
SUPPLY
CORD
MAIN
MAIN
SUB
WOOFER
IC802
SO201
BI950A
TO MAIN PWB
BI960
6
NC
IC808
TF
SP L-CH
SP R-CH
GND
SP R-CH
SP L-CH
GND
M
FAN MOTOR
DRIVER
RELAY
DRIVER
MICON +5V
VOLTAGE
REGULATOR
VOLTAGE
REGULATOR
HIGH
LOW
Q200
CNP807
Q210
Q212
Q211
D812
D815
D814
D813
IC808
KIA7805AP
CONSTANT VOLTAGE
F807
5A 125V
RY801
SO201
SPEAKER
TERMINALS
RY202
Q209
RY201
Q810
Q805
CNP806
F808
2.5A 125V
Q806
IC202
STK40204(2Ch)
POWER AMP.
Q204
Q203
Q208
Q207
Q206
Q201
IC201
STK40271(2Ch)
POWER AMP.
Q205
F801
2.5A 125V
F804
5A 125V
F803
5A 125V
F806
4A 125V
D816
D817
F805
4A 125V
IC203
D807
D805
D804
D806
T802
SUB POWER
TRANSFORMER
Q807
Q809
IC802
KIA7810AP
I
C203
KIA4558P
OPE AMP.
T801
MAIN POWER TRANSFOMER
MO200
FAN
MOTOR
Q202
M+10V
A_+10V
A_GND
M_+10V
BIAS_GND
TO DECK SECTION
D_GND
FAN_CTL
D_GND
-8V
AC_RLY CTL
UN_SW 5V
SP_RLY
SP_DET
8
CD_GND
M_GND
CD_+B
M_10V
A_GND
A_+10V
M_10V
M_GND
CD_GND
CD_+B
A_+10V
A_GND2
R-CH
L-CH
15
NC
–Vcc
+Vcc
Ch1
Ch2
Ch2
Out
Out
Ch1
8
AC 120V,
60Hz