Sharp LC-55CUG8062E - Page 51
Sharp LC-55CUG8062E
104 pages
Loading...
51
3. Apăsai pe [EXIT] pentru a iei din Ghidul TV pe 7 zile
* - doar pentru modelele cu funcţie de înregistrare
Înregistrare USB - Mod digital*
În acest televizor este încorporată o funcie de înregistrare USB. Funcia
este disponibilă în modul Digital atunci când acesta este utilizat împreună
cu un stick de memorie USB sau cu o unitate de disc USB compatibilă.
Avantajele acestei funcii sunt următoarele:
Întreruperea emisiunilor TV în timp real i apoi redarea, derularea rapidă
înainte i înapoi a acestora (inclusiv a emisiunilor TV în timp real).
Înregistrarea prin simpla apăsare a unui buton, dacă decidei că vrei să
înregistrai programul curent.
Înregistrare uor programabilă din Ghidul TV pe 7 zile
Din cauza naturii acestui produs, trebuie să utilizai un stick de memorie
USB de mare viteză (deoarece televizorul citete de pe stickul de memorie
i scrie pe acesta în acelai timp, este posibil ca unele stickuri de memorie
să nu  e adecvate).
Speci caii minime - Stick de memorie USB
Viteză de citire - 20 Mb/s (megabii pe secundă)
Viteză de scriere - 6 Mb/s (megabii pe secundă)
Întrerupere emisiuni TV în timp real (Comutare
interval)*
Întreruperea emisiunilor TV în timp real este foarte simplă.
Apăsai butonul de redare/pauză i televizorul va întrerupe coninutul în
timp real, iar acesta va  înregistrat. Pentru a relua vizionarea, apăsai din
nou butonul de redare/pauză.
Apăsai butonul de derulare rapidă înainte pentru a derula înainte o
înregistrare (de ex. pentru a sări peste reclame).
Apăsai butonul de derulare rapidă înapoi pentru a derula înapoi o
înregistrare (de ex. dacă ai derulat rapid înainte prea mult).
SFAT: Când comutaţi televizorul în standby sau când schimbaţi canalul,
memoria pentru comutarea intervalului este ştearsă. Pentru a reporni
comutarea intervalului, trebuie să apăsaţi pe butonul de redare/pauză.
Înregistrare cu un singur buton
Putei decide în orice moment să înregistrai canalul curent pe care îl
vizionai. Pentru a face acest lucru, trebuie să apăsai butonul [REC].
SFAT: Acest televizor conţine un tuner TV, prin urmare
poate înregistra doar canalul pe care îl vizionaţi sau poate
înregistra un canal în timp ce se a ă în modul standby.
NOTĂ: Funcţia de înregistrare USB este disponibilă doar în modul TV Digital.
Din cauza legislaţiilor privind drepturile de autor şi copierea/înregistrarea
ilegală, nu este posibilă înregistrarea pe/de pe alte surse de intrare/ieşire.
* - doar pentru dispozitivele cu funcţie PVR încorporată
MHL
Portul MHL (HDMI 3) - MHL este o soluie cu  r care vă permite să accesai
coninutul media de pe telefon sau tabletă pe un ecran mare, la calitate
maximă. Prin conectarea unui cablu MHL (comercializat separat) de la
dispozitivul dvs. mobil la televizor, putei reda toate videoclipurile, jocurile
i fotogra ile direct pe televizor. MHL reproduce pur i simplu în oglindă
ecranul dispozitivului dvs. mobil, aa că va funciona cu toate aplicaiile
în timp ce este conectat i vă va încărca, de asemenea, dispozitivul.
SHARP
LC-43CUG8052E
LC-43CUG8062E
LC-49CUG8052E
LC-49CUG8062E
LC-55CUG8052E
LC-55CUG8062E
LC-65CUG8052E
LC-65CUG8062E
A A A A+
43" / 109cm 49" / 123cm 55" / 139cm 65" / 164cm
69,0 W 89,0 W 110,0 W 118,0 W
101 kWh 130 kWh 161 kWh 172 kWh
<0,50 W <0,50 W <0,50 W <0,50 W