Fujitsu ASYG12LJCA - Connection Diagram
Fujitsu ASYG12LJCA
413 pages
Loading...
6. SYSTEM DESIGN
FRESH AIR CONTROL OUTPUT
You can control duct fan by synchronization with fan operation of indoor unit.
Wire for fresh air control output is supplied with Fresh Air Intake Kit.
Extended length of the wire : For Single & Multi split system : Max. 10m
Connection diagram
For Relay Output voltage : DC12V ± 2V
Permissible current : 15mA
Indoor
unit
P.C.B
CN6
1
*:Make the distance from the PC board to the Relay Unit within 10 m
10m *
Field supplied
Fan, other
power
Fuse
Relay
Indoor unit status
Operation
Stop
12V
0V