Sharp CD-CH1000 - Page 34
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
CD-CH1000
– 34 –
Figure 34 SCHEMATIC DIAGRAM (3/11)
A
B
C
D
E
F
G
H
1
• NOTES ON SCHEMATIC DIAGRAM can be found on page 25.
TAPE MECHANISM
ASSEMBLY (1/2)
+B
3
g
h
i
TO CD PWB
1
KDATA
MDDATA
O
Q
PXY
U
V
W
T
R
Sd
f
c
a
TO POWER
PWB
TAPE
MECHANISM
PWB-H
32
IC905
CNP806
CNP1
LCD-E
DIMMER
S-MUTE
LCD-RW
LED-TIMER
P-CLOSE
P-OPEN
3
P38 1-E
P40 1-D
R1133
470
R1126
10K
10K
C945
0.1
12K
R946
1K
R991
1K
C1003
C995
100P
(CH)
C936
100P
(CH)
R987
5.6K
5.6K
R988
R927
100
47K
R945
100
R995
R966
R965
R983 1K
X902
32.768kHz
C941
22P
C902
0.1
R969
100K
D902
DS1SS133
D901
DS1SS133
Q909
KRC107 M
820
Q908
2SB561 C
C913
2.2/50
100K
Q907
KRC107 M
47K
D910
C912
47/16
Q906
Q905
2SB561 C
L910
47µH
C901
C903
D905
L901
100µH
C904
0.01
IC905
KIA7042AP
RESET
C906
C905
Q901
KRC102 M
D906
D907
C907
R963
R962
C964
C916
C917
R920 1K
R972
R967
R968
R948
R958
R934
R957
R956
R947
R955
R954
X901
8MHz
R959
R960
C957
150P
R941
330K
R932
C95
8
P
C943
R943
R971
R970
R974
R933
C950
150P
22K
C942
18P
R953
R944
R936
R935
LCD-RES
CNP970
FFC970
IC901
IX0353AW
SYSTEM
MICROCOMPUTER
CNP901
FFC901
C998
1M
0V
0V
0V
0V
0V
1.1V
5V5V
5V
0V
0V
4.4V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
11.3V
11.3V
11.3V
0V
11.4V
11.4V
5V
11.3V
0V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
(0.3V)
(2.5V)
(2.5V)
(1.3V)
0.8V
(4.5V)
(4.7V)
(4.6V)
5V
5V
5V
5V
0.2V
5V
2.6V
2.3V
0V
2.8V
2V
4.4V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
5V
0V
0V
0V
0V
0V
0.3V
5V
4.8V
(4.8V)
(4.6V)
0.2V
0.2V
0.2V
0.2V
0.2V
V
5
5V
5V
33
FH_A-SW_A
FH_T-SW_C
FH_T-SW_B
FH_T-SW_A
FH_A-SW_B
FH_A-SW_C
FH_A-SW_D
FH_A-SW_E
FH_C-SW_A
FH_C-SW_B
21
CD_BUS3
CD_BUCK
CD_CCE
CD_RES
CD_BUS2
CD-RW
CD_BUS1
T-MO_REV
CD_BUS0
T-MO_FOR
CD_L
PU-IN
A_GND
C-MO_REV
CD_R
C-MO_FOR
CD_GND
CD_GND
CD_+B
CD_+B
M
SOLENOID
F_REC
CST_SW
NC
NC
–COM
+MTR
+5V SENSOR
SENSOR OUT
+SOL
M_GND
A_+10V
A_GND
L CH
R CH
A_+10V