Sharp CD-CH1000 - Page 36
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
CD-CH1000
– 36 –
Figure 36 SCHEMATIC DIAGRAM (5/11)
A
B
C
D
E
F
G
H
1
• NOTES ON SCHEMATIC DIAGRAM can be found on page 25.
TO MAIN PWB
CNP935A
TO MAIN PWB
CNP931
C705
10P
C706
0.022
BI703B
SW724
CD 5
EJECT
SW725
CD 6
EJECT
SW720
CD 1
R720
6.8K
R710
4.7K
SW722
CD 3
SW723
CD 4
R735
33K
C703
0.022
R792
2.7K
SW712
VOLUME
UP
SW711
VOLUME
DOWN
R733
1.8K
R726
2.2K
Q724
KRA102 M
Q720
KRA102 M
Q721
Q723
Q725
Q722
R791
2.7K
R723
1.8K
SW731
CD 2
PLAY
R712
2.2K
SW710
PANEL
OPEN/CLOSE
R708
R729
15K
SW734
CD 5
PLAY
SW735
CD 6
SW730
CD 1
R736
33K
R721
6.8K
R711
4.7K
SW732
CD 3
SW733
CD 4
R707
R728
15K
SW721
CD 2
R747
1K
LED759
K5052UL
C708
LED731
HLMP1700
R705
1K
R701
R702
LED754
K5052UL
LED756
LED757
LED758
R704
R703
R706
LED755
C716
CNP701
R750
100
C709
C707
100P
SW701
POWER
RX701
REMOTE
SENSOR
R715 1K
R714 1K
C704
10P
Q707
KTC3203 Y
R748
10K
BI703A
LED724
R741
150
LED718
LED717
R743
150
LED716
LED721 LED720
LED719
R744
LED722
LED723
LED702
LED705 LED704
R732
LED707
LED708LED709
R724
R727
LED706
LED701
LED701 ~ LED709: L1154GDA
LED703
CNS702
BI702
R749
R719
R718
L704
2.2µH
L703
2.2µH
BI720
CNS720
CNP721
LCD720
LCD DISPLAY
IC702
INPUT/OUTPUT
EXPANDER
BU2092F
LED716 ~ LED724: L1154GDA
R788
82
5V
0.1V
5V
3.1V
3.4V
0.8V
0.1V
0.2V
0V
0V
0V
0V
1.8V
0.3V
8.8V
8.8V
5V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
0V
9.8V
9.8V
9.8V
9.8V
9.8V
9.8V
10V
10V
10V 10V
10V
10V
5V
5V
0V