Sharp CD-CH1000 - Page 37
Sharp CD-CH1000
80 pages
Loading...
– 37 –
CD-CH1000
Figure 37 SCHEMATIC DIAGRAM (6/11)
7
TO MAIN
PWB
CNP934
R772
1K
R776
1K
R780
R787
R753
1.2K
R756
1.5K
R759
1.8K
R765
2.2K
BI741
C715
0.1
BI740B
SW705
OPEN/CLOSE
BI740A
L705
2.2µH
JK701
HEADPHONES
BI730
RA711
150
RA710
150
LED781
K5052C
LED782
K5052C
R781
18K
R769
3.9K
R773
4.7K
SW758
STOP
SW753
FAST
REVERSE
R755
1.5K
R764
2.2K
SW752
MEMORY
R777
8.2K
R752
1.2K
SW750
RECORD
PAUSE
SW755
FAST
FORWARD
SW751
CLEAR
R758
SW756
PLAY/
PAUSE
R760
R754
R779
8.2K
R766
SW772
EQUALIZER
MODE
R757
SW773
X-BASS
SW778
ENTER
R771
3.9K
R775
4.7K
R783
C712
0.001
C713
0.001
JOG701
JOG DIAL
SW761
AUX
SW762
TUNER
SW763
TAPE
SW764
CD
BI771A
CNP775
BI773
R761
330
Q708
KRA102 M
BI770
BI771B
BI772
LED775
L1154GDA
LED776
K5052UL
LED774
L1154GDA
LED773
SW776
MENU
SW774
DISPLAY
SW770
PLAY
MODE
MO700
CONTROL
PANEL MOTOR
CNS772
CNS741
CNS730
CNS773
CNS770
10V
10V
1.3V