Sharp LC-32LE240EV - 3. AUDIO AMPLIFIER STAGE WITH TPA3113(U168)
Sharp LC-32LE240EV
104 pages
Loading...
25
LC-32LE240
LC-40LE240
2.3.2. Operating Specifications
2.4. Pinning
3. AUDIO AMPLIFIER STAGE WITH TPA3113(U168)
3.1. General Description
17MB62 uses a 6W Class D Mono Audio Amplifers for from 26” to 32” TVs. The