Sharp LC-32LE240EV - Diagrams and Board Layout; OVERALL WIRING DIAGRAM
Sharp LC-32LE240EV
104 pages
Loading...
67
LC-32LE240
LC-40LE240
22. LC-32LE240 OVERALL WIRING DIAGRAM
P L306 C N706 C N2 C N709
1
24 V
1 G ND 1 1
2
24 V
2 G ND 2 2
3
24 V
3 S T BY _O N_OF F 3 3
4
24 V
4 G ND 4 4
5
24 V
5 B AC K LIG HT _ON _OF F 5 O P _PI N5 5
6
G ND
6 G ND 6 O P_P IN 6 6
7
G ND
7 D IMMI NG 7 OP _PI N7
8
8 G ND 8 O P_P IN 8
9
9 5 V_S T BY 9 OP _P IN9
10
A/D_D IM_S E L
10 12V _VC C 1 0 OP _P IN1 0
11
DI M_P WM_A NA LO G
11 5V _VC C 11 OP _P IN1 1
12 B L_O N/O F F_1 12 5V _VC C 12 TX _A_0 _N
13 12V _S TB Y 13 TX _A_0 _P
14 12V _S TB Y 14 TX _A_1 _N
P L205
15 3V 3_VC C 1 5 TX_ A_1 _P
1
16 5V _VC C 16 TX _A_2 _N
2
17 3V 3_VC C 1 7 TX_ A_2 _P
3
S W_S W IT CH
18 5V _VC C 18 G ND
4
19 3V 3_VC C 1 9 TX_ A_C LK _N
5
S T_B Y
20 5V _VC C 20 TX _A_C LK _P
6
21 G ND
7
B L_O N/OF F
22 TX _A_3 _N
8
23 TX _A_3 _P
9
DI M_P WM_A NA LO G
24 TX _A_4 _N
10
25 TX _A_4 _P
11
12 V _1
26
12 V _1
27 OP _P IN2 7
13
5V S TB Y
28 TX _B _0_N
14
24 V _1
29 TX _B _0_P
15
4V 25_S T B Y
30 TX _B _1_N
16
4V 25_S T B Y
31 TX _B _1_P
17
V C C _3V 3_O N
32 TX _B _2_N
18
5V
33 TX _B _2_P
19
V C C _3V 3_O N
34 G ND
20
5V
35 TX _B _CL K_N
21
V C C _3V 3_O N
36 TX _B _CL K_P
MB 62 MAIN BO AR D
22
5V
37 G ND
23
38 TX _B _3_N
24
39 TX _B _3_P
25
V C C _AU DIO
40 TX _B _4_N
26
S T_B Y2
41 TX _B _4_P
27
A/D_D IM_S E L
C N710
42 OP _P IN4 2
28
1 G ND 43 OP _P IN4 3
C N703
2 R _A UDI O_P 44 G ND 1 G ND
3 L _AU DI O_P 45 G ND 2 L ED 2
4 L _AU DI O_P 46 G ND 3 L ED 1
5 L _AU DI O_N 4 7 4 IR _IN
6 G ND 48 P AN EL _V C C 5 5V _S TB Y
49 P AN EL _V C C
50 P AN EL _V C C
51 P AN EL _V C C
1 G ND
2 L E D 2
3 L E D 1
4 IR _I N
5 5V _S TB Y
T OUC H _P AD_O PT ION
K EY BO AR D_O NB OAR D
3V 3_S T B Y