Sharp LC-32LE240EV - Page 68
Sharp LC-32LE240EV
104 pages
Loading...
68
LC-22LE240
LC-40LE240
LC-40LE240 OVERALL WIRING DIAGRAM
P L306 CN 706 C N137 C N709
1
24 V
1 G ND 1 P AN E L_V C C 1 T OUC H _P AD_O PT IO N
24 V
2 G ND 2 P AN E L_V C C 2 K EY B OA R D_O NB OAR D
24 V
3 S T BY _ON _OF F 3 P ANE L _VC C 3 G ND
24 V
4 G ND 4 P AN E L_V C C 4 3V 3_S T B Y
5
24 V
5 B AC KL IG HT _ON _OF F 5 P ANE L _VC C 5 S C L_S Y S
G ND
6 G ND 6 6 S DA _S Y S
7
G ND
7 DI MMIN G 7 G ND
8
8 G ND 8 G ND
9
9 5V _S TB Y 9 G ND
10
A/D_D IM_S E L
10 1 2V_ VC C 10 T X _A_0_N
11
DI M_P WM _ANA LO G
11 5 V_V C C 11 T X_A _0_P
12 B L_O N/OF F_1 12 5 V_V C C 12 T X_A _1_N
13 1 2V_ ST B Y 13 T X_ A_1 _P
14 1 2V_ ST B Y 14 T X_ A_1 _N
P L205
15 3 V3_ VC C 15 T X _A_1_P
1
16 5 V_V C C 16 T X_A _2_N
2
17 3 V3_ VC C 17 T X _A_2_P
3
S W_S W IT CH
18 5 V_V C C 18 G ND
4
19 3 V3_ VC C 19 T X _A_C LK _N
5
S T_B Y
20 5 V_V C C 20 T X_A _C LK _P
6
21 G ND
7
B L_O N/OF F
22 T X _A_3_N
8
23 T X _A_3_P
9
DI M_P WM _ANA LO G
24 T X _A_4_N
10
25 T X _A_4_P
11
12 V _1
26
12 V _1
27 O P _PI N27
13
5V S TB Y
28 X _B _0_N
14
24 V _1
29 T X _B_0_ P
15
4V 25_S T B Y
30 T X _B_1_ N
16
4V 25_S T B Y
31 T X _B_1_ P
17
V CC _3V 3_O N
32 T X _B_2_ N
18
5V
33 T X _B_2_ P
19
V CC _3V 3_O N
34
5V
35 T X _B_C LK _N
21
V CC _3V 3_O N
36 T X _B_C LK _P
22
5V
37 G ND
23
38 T X _B_3_ N
24
39 T X _B_3_ P
25
V CC _AU DIO
40 T X _B_4_ N
26
S T_B Y2
41 T X _B_4_ P
27
A/D_D IM_S E L
42 O P _PI N42
28
C N710
43 O P _PI N43
C N703
1 G ND 44 G ND 1 G ND
2 R _AU DIO _P 4 5 G ND 2 L ED 2
3 L _AUD IO_P 4 6 GN D 3 L E D 1
4 L _AUD IO_P 4 7 4 IR _I N
5 L _AUD IO_N 48 P ANE L _VC C 5 5V _S TB Y
6 G ND 49 P ANE L_ VC C
50 P AN E L_V CC
51 P AN E L_V CC
1 G ND
2 L E D 2
3 L E D 1
4 I R_ IN
5 5 V_S T BY