Sharp LC-32LE240EV - Page 70
Sharp LC-32LE240EV
104 pages
Loading...
70
LC-22LE240
LC-40LE240
Peripherals Diagram
NUP4004M5
D5
5
CN711
1
R1505
470R
75R
R1479
12
F179
1k
DVD_IR
DVD_IR_ON/OFF
3V3_VCC
4k7
R694
12
47k
R498
Q157
BC848B
1
IR_IN
TP245
CDA4C16GTH
D4
12V_VCC
DVD_CVBS_IN
180R
75R
S80
DVD_WAKEUP
FS1
4A/24VDC
TP250
33R
33R
50V
27pF
C828
CN704
4k7
DVD_SPDIF
100R
10V
100nF
C628
DVD_SENSE
50V
27pF
C650
TP247
DVD_IR
C972
50V
220pF
100R
TP49
2k7
TP50
U5
MSD9WB9PT-2
K2
K3
J2
J3
H1
H3
H2
L6
L5
L3
K1
M3
L2
N3
M2
L1
M5
N4
R2
R3
P2
P1
N1
N2
P3
T1
U2
U3
V2
T3
T2
U1
VCOM
CVBSOUT0
CVBS4
CVBS3
CVBS2
CVBS1
CVBS0
SOGIN2
BIN2P
BIN2M
GIN2P
GIN2M
RIN2P
RIN2M
VSYNC1
HSYNC1
SOGIN1
BIN1P
BIN1M
GIN1P
GIN1M
RIN1P
RIN1M
VSYNC0
HSYNC0
SOGIN0
BIN0P
BIN0M
GIN0P
GIN0M
RIN0P
RIN0M
5
SCART_AUD_R_IN
RCA_Y
220R
R124
C884
47nF
16V
27-10-2011_09:03
PERIPHERALs
<YOUR NAME HERE>
17mb62-2v3
A
B
C
D
E
F
AX M
A
B
C
D
E
F
A3
PROJECT NAME :
VESTEL
SCH NAME :
DRAWN BY :
T. SHT:
50V
C823
27pF
27pF
C829
50V
RCA_PR
RCA_PB
JK1
7
TP242
TP2
TP3
TP13
S9
47nF
C882
16V
JK3
7
S42
JK4
YEL
WHT
RED
VGA_VSNC
VGA_HSNC
5V_VCC
2k7
D3
CDA4C16GTH
10k
10k
10V
C663
100nF
VGA_B
VGA_R
VGA_G
16V
C807
47nF
16V
47nF
C806
C802
16V
47nF
C881
16V
47nF
1nF
C859
50V
C810
16V
47nF
R104
33k
68k
R103
SC_CVBS_OUT
Q119
BC848B
390R
R102
SCART_CVBS_OUT
12V_VCC
BC858B
Q146
10V
10uF
C378
16V
C120
100nF
C5V6
D171
3n3F
C856
50V
F202
600R
D2
4n7F
50V
C858
SC_AUD_R_OUT
D1
C853
50V
3n3F
C835
50V
220pF
C833
50V
220pF
3n3F
C854
50V
SC_AUD_R_IN
600R
F206
C831
220pF
50V
F201
SCART_AUD_R_IN
SCART_AUD_L_IN
RX/SCL_SC
TX/SDA_SC
C836
220pF
50V
SC_CVBS_OUT
C832
50V
220pF
SC_PIN8
220R
R221
SC_CVBS_IN
SC_G
SC_R
SC_B
SC_FB
10V
C664
100nF
C15V
D178
22k
C857
4n7F
50V
SC_AUD_L_OUT
F205
SC_AUD_L_IN
F200
SC1
SCART LT1
2
F203
C830
220pF
50V
SAV_CVBS_IN
SAV_L_IN
SAV_R_IN
3n3F
C855
50V
S39
47nF
C809
16V
SAV_R
SAV_L
SAV_CVBS_IN
47nF
16V
C808
C862
1nF 50V
16V
C885
47nF
SAV_L
VGA_R
VGA_G
VGA_B
VGA_HSNC
VGA_VSNC
1nF50V
C861
470R
SC_R
SC_G
SC_B
SC_CVBS_IN
SC_FB
C800
16V
47nF
16V
C803
47nF
47nF
16V
C804
47nF
16V
C805
DVD_CVBS_IN
RCA_Y
RCA_PB
RCA_PR
16V
C886
47nF
16V
47nF
C883
16V
47nF
C798
C796
16V
47nF
C79747nF
16V
R11
300R
SCART_CVBS_OUT
16V
47nF
C795
47nF
C799
16V
16V
C794
47nF
47R
10uF
C973
16V
SCART_AUD_L_IN
JK7
YEL
WHT
RED
TP38
TP44
TP42
TP4
TP43
TP1
TP5
16V
47nF
C959
47pF
C860
50V
R620
SAV_R
SCART
DVD INTERFACE (for 26" to 32")
!
YPbPr Slim INPUT
INDIA OPTION
SCART VIDEO OUTPUT AMPLIFIER
SAV Slim INPUT
SAV RCA INPUT
PC INPUT
1UF