Sharp LC-32LE240EV - Page 73
Sharp LC-32LE240EV
104 pages
Loading...
73
LC-32LE240
LC-40LE240
Audio AMP & HP AMP Diagram
60R
F281
F297
60R
12V_VCC
R1684
10k
1 2
VDD_AUDIO
F285
VDD_AUDIO_PWR
5V_VCC
3k9
R1711
1 2
15k
C1123
1uF
50V
12V_VCC
VDD_AUDIO
S87
100k
220nF
C1045
25V
5V_VCC
1N4148
D191
Q186
BC848B
1
50V
C945
1nF
C944
1nF
50V
F298
F299
C943
1nF
50V
C942
50V
1nF
R_AUDIO_P_OUT
R_AUDIO_P
L_AUDIO_N
L_AUDIO_P
R_AUDIO_N
1uF
25V
10k
S85
6V3
1uF
1uFC1075
6V3
HP_L
MAIN_R
L_AUDIO_P_OUT
L_AUDIO_N_OUT
R_AUDIO_N_OUT
R_AUDIO_P_OUT
U168
TPA3110D2
15
SD
FAULT
LINP
LINN
GAIN0
GAIN1
AVCC
AGND
GVDD
PLIMIT
RINN
RINP
NC
PBTL
PVCCL2
PVCCL1
BSPL
OUTPL
PGND1
OUTNL
BSNL
BSNR
OUTNR
PGND2
OUTPR
BSPR
PVCCR1
PVCCR2
100k
CN710
1
HP_MUTE
1uF
10V
C615
220uF
TP51
TP52
C870
10V
220uF
TP230
TP229
27-10-2011_09:04
AUDIO_AMP&HP_AMP
8
<YOUR NAME HERE>
17mb62-2v3
A
B
C
D
E
F
AX M
A
B
C
D
E
F
A3
PROJECT NAME :
VESTEL
SCH NAME :
DRAWN BY :
T. SHT:
F294
680R
25V
1uF
25V
1uF
1uF
25V
Q192
2N7002
SK24
D192
1k
10uF
16V
HP_R
D203
C5V6
Q210
2N7002
1uF
25V
1uF
AMP_EN
16V
10nF
F296
R623
4k7
R817
100R
BC848B
Q133
100R
R818
10V
220nF
C602
L_AUDIO_P_OUT
L_AUDIO_N_OUT
MAIN_L
4k7
R624
C665
100nF
10V
10V
220nF
C608
AMP_EN
3V3_VCC10k
R616
3V3_STBY
L_AUDIO_N
L_AUDIO_P
R_AUDIO_N
PT2333U164
C3
C2
C1
B3
B2
B1
A3
A2
A1
INP
GNDA
OUTN
VDDA
VDD1
GNDB
INN
SDB
OUTP
MAIN_R
R614
R_AUDIO_N_OUT
25V
1uF
10V
220nF
C612
C666
100nF
10V
R613
Q160
U163 PT2333
C3
C2
C1
B3
B2
B1
A2
A1
INP
GNDA
OUTN
VDDA
VDD1
GNDB
INN
SDB
OUTP
R_AUDIO_P
16V
10nF
C729
JK6
7
3V3_VCC
HP_DETECT
220nF
C617
10V
F283
BC858B
Q195
47k
100nF
16V
AMP_MUTE
Q185
S86
10uF
16V
10uF
16V
680R
C1043220nF
25V
25V
220nF
25V
220nF
F282
R4
R1
R3
R2
MAIN_L
10uH
L125
L126
10uH
10uH
L127
L124
10uH
CONNECT TO DSP_M_L GND
ANALOG VCC
POP NOISE CIRCUIT
CONNECT TO DSP_M_R GND
AUDIO AMP for 26" to 32"
AUDIO AMP for 16" to 24"