Philips 43PUT6801 - 10.6 LED Driver
Philips 43PUT6801
190 pages
Loading...
EN 90QM16.3A LA 10.
Circuit Diagrams and PWB Layouts
2016-Jun-08
back to
div.table
10-6-4 LED Driver
19900_511.eps
LED Driver
A04 A04
715G6973
LED Driver
R8143
1.5R
R8144
1.5R
+VLED
U8105
TPV101D
DIM
1
EN
2
VCC
3
LED
4
GND
5
ISET
6
GM
7
COMP
8
LED_OVP +12VDV5
U8106
TPV101D
DIM
1
EN
2
VCC
3
LED
4
GND
5
ISET
6
GM
7
COMP
8
D8108
SS1060FL
+VCC2
Q8103
MMBT3904
0 OHM +-5% 1/8W
75 KOHM +-1% 1/8W
NC / 0 OHM +-5% 1/8W
HS8101
HEAT SINK
2K 1/8W 1%
1K 1/8W 1%
1K 1/8W 1%
-VLED1
C8105
0.47UF 50V
Q8104
MMBT3906
NC
0 OHM +-5% 1/8W
C8136
1uF
+VCC2
470R 1/8W 1%
560PF 50V
180R 1%
-VLED1
-VLED2
-VLED2
1nF 50V
1uF
0.1uF 50V
47P 50V
+12V
5K1 1/8W 1%
0 OHM +-5% 1/8W
1R 1%
1uF
1R 1%
1K 1/8W 1%
+12V
5K1 1/8W 1%
AS431AN-E1
TPV101_VCC
3D_ON
62K 1/8W 1%
30K 1/8W 1%
4.3K OHM 1%
0.1uF 50V
BL_ON/OFF
1uF
5PF
27NF