Sharp LC-26SH7E - Appendix; Troubleshooting Common Issues
Sharp LC-26SH7E
29 pages
Loading...
Digital connection
HDMI
DVI
PC IN
PC
HDMI
19”
26”
32”
19”
26”
32”
42”
42”
Analogue connection
DVI-I
PC
VGA
19”
PC IN
26”
32”
42”
Connecting external device
Connecting a PC
Supported display resolutions
Computer formats (PC)
Resolution Refresh rate
640 x 480 60Hz
800 x 600 56Hz
800 x 600 60Hz
1024 x 768 60Hz
1280 x 720 60Hz
1280 x 768 60Hz
1360 x 768 60Hz
1280 x 1024 60Hz (Only for 42”)
1920 x 1080 60Hz (Only for 42”)
Video formats
Resolution Refresh rate
480i 60Hz
480p 60Hz
576i 50Hz
576p 50Hz
720p 50Hz, 60Hz
1080i 50Hz, 60Hz
1080p (HDMI, Component only)
50Hz, 60Hz, 24Hz
HDMI cable
DVI-HDMI cable
Ø 3,5 mm stereo mini jack cable
DVI-I / RGB