Sharp LC-26SH7E - Preparation; Accessories, Stand, and Cables; Wall Mounting Guide
Sharp LC-26SH7E
29 pages
Loading...
Preparation
Supplied accessories
Operation Manual
Quick Setup Guide
Operation Manual Quick Setup Guide
AC cord (x1)
Product shape varies
in some countries
ECO
EPG
YPbPr
PR LIST FREEZE
MENU
/EXIT
P
PRE PR
Remote control (×1)
AAA battery (×2)
Cable clamp (x1)
Attached in back of
the TV.
x 3
19”
x 4
Stand unit and screws
26”
32”
42”
Mount the TV stand
3
19”
26”
32”
42”
Put the TV face down on a safe surface that is 1.
covered by a soft and smooth cloth.
Adjust the TV stand to the bottom of the TV.
Fasten the screws by using a cross-head 3.
screwdriver (Not supplied).
NOTE
To detach the TV stand, perform the steps in reverse •
order.
Wall mounting
TV
screen
size
( Inches)
VESA-
compatible
wall bracket
(millimeters)
(W x H)
Screw type
19 100 x 100 mm Metric 4 x 10 mm
26” 200 x 100 mm Metric 4 x 10 mm
32” 200 x 200 mm Metric 6 x 10 mm
42” 400 x 200 mm Metric 6 x 10 mm
NOTE
At the time of purchasing wall bracket, please check if •
there is enough space between the wall bracket and TV
terminals for the terminal connection.
Bundling the cables
AC IN
75Ω