Sharp LC-26SH7E - Environmental and Disposal Information
Sharp LC-26SH7E
29 pages
Loading...
Information on the software license for this product
Software composition
are held by SHARP or by third parties.
Software developed by SHARP and open source software
The copyrights for the software components and various relevant documents included with this product
that were developed or written by SHARP are owned by SHARP and are protected by the Copyright Act,
other license agreement.
Acknowledgements
The following open source software components are included in this product:
•linuxkernel•modutils•glibc•zlib•libpng
Appendix
Environmental specifications
Cautions regarding use in high and low temperature environments
near a heater, as this may cause the cabinet to deform and the LCD panel to malfunction.
Storage temperature: + 5°C to • e35°C.
Other information
Item 19” 26” 32” 42”
*1 On-Mode (W)
Vivid 40W 53W 114W 152W
*2 Energy-Save-Mode (W)
Eco
On
26W 36W 75W 83W
*3 Standby-Mode (W)
0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
*4 Off Mode (W)
Power button
0.29W 0.29W 0.29W 0.29W