Sharp LC-26SH7E - TV Views and Connections
Sharp LC-26SH7E
29 pages
Loading...
Introduction
TV (Front view)
B
(Standby/On) indicator
Remote control sensor
TV (Rear view)
AC IN
75Ω
19”
75Ω
AC IN
POWER
button
Volume buttons
MENU button
COMMON
INTERFACE
slot
Composite
(AV IN, AV/LR)
Earphone Output
COMMON
INTERFACE
slot
Composite
(AV IN, AV/LR)
S-VIDEO
Service socket
HDMI 3
PC IN (VGA / AUDIO)
COMPONENT (VIDEO and
L/R AUDIO INPUT)
SCART (CVBS Tuner out)
AV VIDEO and L/R Audio Output
HDMI
SERVICE
Socket
Tuner Input
75Ω
SPDIF OUT(Digital audio out)
Tuner Input
SCART 1 (CVBS Tuner out)
SCART 2 (CVBS Monitor out)
AV L/R Audio Output
SERVICE
Socket
PC IN (VGA / AUDIO)
COMPONENT (VIDEO and L/R AUDIO INPUT)
HDMI 1
HDMI 2
75Ω
SPDIF OUT
(Digital audio out)
Earphone Output
P ( )
Programme (Channel)
buttons
3
32”
Power conntector
26”
32”
42”
42”