Sharp LC-26SH7E - Remote Control Operation
Sharp LC-26SH7E
29 pages
Loading...
Introduction
BI (POWER)
Press to turn the LCD TV on or
enter standby mode.
Ø (INPUT SOURCE)
Select an input source.
0-9 DIGIT BUTTONS
To select a TV channel directly.
EPG
Press this button to display
electronic programme guide when
watching digital channels.
PRE PR
To display the previous selected TV
channel.
HDMI
Press this button you could select
HDMI (19”) / HDMI 1(26”, 32”, 42”)
/ HDMI 2 (26”, 32”, 42”) / HDMI 3
(32”, 42”).
YPbPr
YPbPr.
VIDEO
AV / SCART 1 / SCART 2 (26”,
32”, 42”)