Vatech PHT-60CFO - Electrical Specifications
Vatech PHT-60CFO
167 pages
Loading...
PaX-i3D Green (PHT-60CFO) User Manual
145
12 Technical Specications
12.3
Electrical Specications
Item Description
Power supply voltage
AC 100 - 120 V / 200 - 240 V
AC 110 V / 230 V
- (European Union or The rest countries)
AC 100 V (Japan)
AC 110 V (Taiwan)
AC 120 V (USA / Canada)
AC 220 V (China)
AC 240 V (Australia)
Frequency
50 / 60 Hz (Single)
Power rating
Max.2.2 kVA
The input line voltage depends on the local electrical distribution system.
Allowable input voltage uctuation requirement
: ±
10 %.
12.4
Environmental Specications
Item Description
During operating
Temperature 10 ~ 35
Relative humidity 30 ~ 75 %
Atmospheric pressure 860 ~ 1060 hPa
Transport and storage
Temperature -10 ~ 50
Relative humidity
10 ~ 75 %
non condensing
[PI3DG_130U_44A_en]User Guide.indd 145 2016-05-24 오후 4:19:22